Ukázka návrhu

příklad náladové desky
příklad náladové desky

Nechat si nahlédnout pod domácí pokličku nedovolíte jen tak komukoli. Proto je na začátku dobré, si  domluvit nezávaznou seznamovací schůzku, na které se navzájem osobně poznáme a kde vás obeznámíme s tím jak pracujeme. Zde si také vyjasníme vaše základní požadavky, představy a rozpočet. Většinou se vyptáváme na hodně věcí, které mohou být zdánlivě nedůležité, ale jen tak vás můžeme poznat a navrhnout vám interiér, který bude odpovídat vašim potřebám a představám. Po úvodní schůzce obvykle připravíme tzv. náladovou koláž (moodboard), která vyjadřuje styl a náladu jakou by měl interiér vyzařovat. Často z této koláže vyjde i barevné schéma pro navrhovaný prostor.

dispozice / uspořádání nábytku v místnosti
dispozice / uspořádání nábytku v místnosti

Pak vyhotovíme varianty dispozic jednotlivých místností. Dispozici neměníme vždy za každou cenu. Někdy se stane, že je vyhovujíci a funkční, takže třeba základ ponecháme. Po konzultaci a odsouhlasení dispozice následuje návrh zařizovacích předmětů včetně doplňků, které dostanete vyobrazené v koláži. V případě návrhu nábytku je koláž nábytku doplněná o pohledy ze zjednodušené vizualizace, která slouží pro lepší představu barevného a prostorového konceptu. 


koláž zařizovacích předmětů včetně doplňků
koláž zařizovacích předmětů včetně doplňků

Následuje schůzka nad návrhem, na základě které ještě samotný návrh společně doladíme, případně pozměníme. V průběhu návrhu zpracováváme rozpočet a po konečném odsouhlasení zařizovacích předmětů ho dopracujeme do finální podoby (příklad rozpočtu najdete pod tlačítkem "stáhnout"). Poté Vám předáme hotový návrh včetně rozpočtu.

vizualizace pohled
vizualizace pohled
vizualizace pohled celkový
vizualizace pohled celkový

Na konci tak obdržíte celkový barevný a prostorový koncept místnosti s konkrétnimi zařizovacími předměty včetně doplňků, stínění oken, svítidel případně i uměleckých předmětů, včetně rozpočtu a odkazů, kde navržené zařizovací předměty koupit.

Výše uvedený postup může být samozřejmě zjednodušen. Záleží jen na tom, jak chcete být do tvorby nového interiéru zapojeni, případně do jaké míry jste připraveni nám dát důvěru.