Ukázka návrhu

příklad náladové desky
příklad náladové desky

Nechat si nahlédnout pod domácí pokličku nedovolíte jen tak komukoli. Proto je na začátku dobré, si  domluvit nezávaznou seznamovací schůzku, na které se navzájem osobně poznáme a kde vás obeznámím s tím jak pracuji. Zde si také vyjasníme vaše základní požadavky, představy a rozpočet. Většinou se vyptávám na hodně věcí, které mohou být zdánlivě nedůležité, ale jen tak vás mohu poznat a navrhnout vám interiér, který bude odpovídat vašim potřebám a představám. Po úvodní schůzce obvykle připravím tzv. náladovou koláž (moodboard), která vyjadřuje styl a jakou náladu by měl interiér vyzařovat. Často z této koláže vyjde i barevné schéma pro navrhovaný prostor.

dispozice / uspořádání nábytku v místnosti
dispozice / uspořádání nábytku v místnosti

Pak vyhotovím varianty dispozic jednotlivých místností. Dispozici neměním vždy za každou cenu. Někdy se stane, že je vyhovujíci a funkční, takže ji ponechám. Po konzultaci a odsouhlasení dispozice následuje návrh zařizovacích předmětů včetně doplňků, které dostanete vyobrazené v koláži. V případě návrhu nábytku je koláž nábytku doplněná o pohledy ze zjednodušené vizualizace, která slouží pro lepší představu barevného a prostorového konceptu. 


koláž zařizovacích předmětů včetně doplňků
koláž zařizovacích předmětů včetně doplňků

Následuje schůzka nad návrhem, na základě které ještě samotný návrh společně doladíme, případně pozměníme. V průběhu návrhu zpracovávám rozpočet a po konečném odsouhlasení zařizovacích předmětů ho dopracuji do finální podoby (příklad rozpočtu najdete pod tlačítkem "stáhnout"). Poté Vám předám hotový návrh včetně rozpočtu.

vizualizace pohled
vizualizace pohled
vizualizace pohled celkový
vizualizace pohled celkový

Na konci tak obdržíte celkový barevný a prostorový koncept místnosti s konkrétnimi zařizovacími předměty včetně doplňků, stínění oken, svítidel případně i uměleckých předmětů, včetně rozpočtu a odkazů, kde navržené zařizovací předměty koupit.

Výše uvedený postup může být samozřejmě zjednodušen. Záleží jen na tom, jak chcete být do tvorby nového interiéru zapojeni, případně do jaké míry jste připraveni dát mi důvěru.