Ukázka návrhu

příklad náladové koláže
příklad náladové koláže

Nechat si nahlédnout pod domácí pokličku nedovolíte jen tak komukoli. Proto je na začátku dobré, si  domluvit nezávaznou seznamovací schůzku, na které se navzájem osobně poznáme a kde vás obeznámíme s tím jak pracujeme. Zde si také vyjasníme vaše základní požadavky, představy a výši částky, kterou chcete do interiéru investovat. Většinou se vyptáváme na hodně věcí, které mohou být zdánlivě nedůležité, ale jen tak vás můžeme poznat a navrhnout vám interiér, který bude odpovídat vašim potřebám a představám. Po úvodní schůzce obvykle připravíme tzv. náladovou koláž (moodboard), která vyjadřuje styl a náladu jakou by měl interiér vyzařovat. Často z této koláže vyjde i barevné schéma pro navrhovaný prostor.

dispozice / uspořádání nábytku v místnosti
dispozice / uspořádání nábytku v místnosti

Pak vyhotovíme varianty dispozic jednotlivých místností. Dispozici neměníme vždy za každou cenu. Někdy se stane, že je vyhovujíci a funkční, takže třeba základ ponecháme. Po konzultaci a odsouhlasení dispozice následuje návrh zařizovacích předmětů včetně doplňků, které dostanete vyobrazené v koláži. V případě návrhu nábytku je koláž nábytku doplněná o pohledy ze zjednodušené vizualizace, která slouží pro lepší představu barevného a prostorového konceptu. 


koláž zařizovacích předmětů včetně doplňků
koláž zařizovacích předmětů včetně doplňků

Následuje schůzka nad návrhem, na základě které ještě některé položky nebo detaily společně doladíme, případně pozměníme. V průběhu návrhu zpracováváme podrobný položkový rozpočet zařizovacích předmětů a tak máte poměrně přesný přehled o tom, kde a za kolik co pořídíte. Po konečném odsouhlasení návrhu zapracujeme připomínky a finální podobu návrhu včetně rozpočtu Vám předáme.

vizualizace pohled
vizualizace pohled
vizualizace pohled celkový
vizualizace pohled celkový

Na konci tak obdržíte celkový barevný a prostorový koncept místnosti s konkrétnimi zařizovacími předměty včetně doplňků, stínění oken, svítidel případně i uměleckých předmětů, včetně rozpočtu a odkazů, kde navržené zařizovací předměty koupit.

Výše uvedený postup může být samozřejmě zjednodušen. Záleží jen na tom, jak chcete být do tvorby nového interiéru zapojeni, případně do jaké míry jste připraveni nám dát důvěru.